1 hlavní foto

Pokud se rozhodnete, že právě nechcete využívat nepřeberné možnosti cykloturistiky či jízdy na in-line bruslích (cyklomapa je k zapůjčení v naší chatě), můžete vyrazit na výlet na některý z následujících turistických cílů.

HRAD BEZDĚZ

Bezděz je zřícenina hradu v okrese Česká Lípa. Nachází se na kopci Velký Bezděz (603,5 m) v Dokeské pahorkatině, nad vsí BezdězJedná se o hrad s obvodovou zástavbou (aplikace na úzké staveniště). Hrad byl poprvé zmíněn roku 1264 za vlády Přemysla Otakara II. Hrad je majetkem státu a jeho správou je pověřen Národní památkový ústav, je přístupný veřejnosti.

Vzdálenost: cca 6 km

HRAD HOUSKA

Houska je renesančně přestavěný raně gotický hrad, který leží ve východní části Kokořínských lesů, 47 km severně od Prahy, v katastrálním území Houska obce Blatce. Nechal jej vystavět Přemysl Otakar II. jako významný královský hrad, ale záhy přešel do šlechtického majetku, v němž zůstal až do roku 1924. Houska dodnes patří k nejlépe dochovaným hradům Přemysla Otakara II. a je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Vzdálenost: cca 10 km

HRAD KOKOŘÍN

Hrad Kokořín se nachází zhruba deset kilometrů severovýchodně od Mělníka nad říčkou Pšovkou v Dokeské pahorkatině, u obce Kokořín. Byl postaven po roce 1320, pravděpodobně pražským purkrabím Hynkem Berkou z Dubé. Podle jména hradu se celá chráněná oblast nazývá Kokořínskem.

Vzdálenost: cca 25 km

SKALNÍ HRAD SLOUP V ČECHÁCH

Skalní hrad Sloup je kulturní památka v majetku obceSloup v Čechách v okrese Česká Lípa (Liberecký kraj)

Z vlastního hradu zůstaly do dnešních dnů zachovány jen zbytky některých prostor a budov, kdysi vytesaných do skály. Převážnou část prohlídkového areálu představují bývalé poustevny, skalní kostel, ambit, kaple, terasy a další objekty, které zde byly uměle vytvořeny v době baroka. Na toto období se odvolávalo i pozdější pojmenování skály Poustevnický kámen.

ZŘÍCENINA HRADU RALSKO

Ralsko je zřícenina hradu na vrcholu kopce Ralsko, na hranici katastrálního území Svébořice města Ralsko a katastrálního území Noviny pod RalskemZ trosek hradu je dobrý kruhový rozhled do dalekého okolí, je možno spatřit JeštědHazmburkŘíp, rozhlednu na Vrátenské hoře u KokořínaBezdězHvozdLužJedlovouKlíč.

Na skalnatém vrcholku zalesněné hory se nacházejí hradby, zříceniny dvou obytných věží, obvodové zdivo paláce a zbytky zdiva dalších budov. Zachovaly se mohutné štítové zdi o tloušťce 5,6 metrů. Hrad je chráněn od roku 1958 jako kulturní památka České republiky. Horní část kopce i s hradem je začleněna do přírodní rezervace Ralsko.

Zdroj: wikipedia

Copyright © 2018 . Všechna práva vyhrazena